Svi neprestano pričaju o dijagnozama i simptomima, ali…da li ste se ikada zapitali, šta je uzrok, šta narušava naše zdravlje?
Savremen način života i nova tehnološka dostignuća u velikoj meri su nam olakšali život, ali su doveli do pojave novih bolesti i porasta broja obolelih. Niko nije pošteđen štetnog uticaja spoljašnje sredine, hemijskim, fizičkim i biološkim faktorima.
Svetska zdravstvena organizacija svake godine ukazuje na sve veći broj obolelih od autizma, dijabetesa, kardiovaskularnih bolesti, bolesti organa za varenje, karcinoma, autoimunih bolesti, alergija, kožnih oboljenja i bolesti organa za disanje, kao i psihijatrijskih oboljenja.
Šta je to iz našeg okruženja što štetno utiče na naše zdravlje?
Svakodnevno smo izloženi štetnom uticaju teških metala, pesticida, insekticida, industrijske hemije. U kontakt sa ovim zagađivačima dolazimo preko hrane i vode, lekova, odeće, udisanjem zagađenog vazduha, korišćenjem raznih preparata za ličnu higijenu i domaćinstvo, kao i kozmetičkih sredstava bez kojih ne možemo da zamislimo život.
Nanočestice ovih zagađivača, 100 000 puta sitnije od promera vlasi. Tako sitne nanočestice mogu se udahnuti ili apsorbovati kroz kožu i biti potencijalni izazivači bolesti godinama kasnije.
Izloženost štetnom zračenju Zemlje (podzemne vode, geopatogeno zračenje), ostala štetna zračenja (UVzraci, rendgen, radari, dalekovodi, kompjuteri, mobilni telefoni, mikrotalasne pećnice…) i elektrosmog takodje mogu da budu uzrok velikom broju oboljenja.
Koje tegobe i bolesti mogu da izazovu opterećenja ovim štetnim agensima?
Mozak i nervni sistem – glavobolje, migrene, nesanica, hroničan umor, mentalni problem, depresija, otežano učenje, problem sa cirkulacijom, Alchajmerova bolest, multiple skleroza, ALS (oštećenje motornog neurona)…
Imunski sistem – sklonost ka infekcijama, hronične infekcije, alergije, histaminska intolerancija, auto imune bolesti, kancer …
Endokrini sistem – poremećaj rasta i razvoja, teškoće kod začeća, komplikacije u trudnoći, menstrualni problem, disfunkcija tiroidne i nadbubrežne žlezde, dijabetes…
Digestivni sistem – povraćanje, meteorizam, iritabilna creva, intolerancija na hranu, infekcija kandidom…
Kardio-vaskularni sistem – problemi sa cirkulacijom i venama, hladne šake i stopala, lupanje i preskakanje srca, povišen pritisak..
Koža, kosa, nokti i zubi – alergija na sunce, bolesti kože, ekcem, neurodermatitis, urtikarija, psorijaza, gubitak kose, mrlje i horinzontalne linije na noktima, loša zubna gleđ…
Mišićno-koštani sistem – bolovi u leđima i zglobovima, smanjena pokretljivost zglobova, grčevi u mišićima, slabost mišića, reumatoidni artritis, itd…
Respiratorni sistem – rinitis, hronični sinusitis, bronhijalna astma
Uro-genitalni sistem– uporne inefekcije
Na koji način hrana narušava naše zdravlje?
Svaka osoba može drugačije da reaguje na istu vrstu hrane. To znači da istu namirnicu neko može da konzumira bez ikakvih smetnji, dok kod drugih može da izazove bolest.
Ne smemo da zaboravimo aditive hrane koje sadrže svi gotovi proizvodi, a koji štetno utiču na naše zdravlje izazivajući kožna oboljenja, alergije, probleme sa varenjem, karcinom, avitaminozu, itd.
Kravlje mleko (kazein i laktoza) je jedan od najvažnnijih činioca kada je hrana u pitanju. Alergija na mleko može da se dogodi u bilo kom starosnom dobu, najčešće kod beba i dece. Klinička slika varira od hroničnih ekcematoznih promena na koži, do generalizovanog neurodermatitisa. Creva takođe mogu da budu zahvaćena.
Posle mlečnih proizvoda, pšenica je drugi strani protein s kojim je organizam svake osobe neizbežno suočen. Od rođenja, pšenica se konzumira svakodnevno, u različitim formama. Kroz vekove se mnogo radilo na njenoj kultivaciji, obzirom da u mnogim zemljama čini osnovni ekonomski faktor. Upravo zbog toga je i došlo do razvoja njenog alergijskog potencijala i povećanja broja ljudi sa alergijom na neki deo njenog zrna.
Tu je i gluten, mešavina različitih proteina, sa relativno visokim alergijskim potencijalom. Kao rezultat alergije javlja se Celijakična bolest. Funkcija tankog creva je narušena, stolice su obilne, sjajne sa masnoćom, postoji zastoj u rastu. Kod odraslih osoba klinička slika alergije na gluten je stomatitis sa masnim dijarejama, anemija, gubljenje na težini.
Ima još puno namirnica sa visokim alergijskim potencijalom kao što su jaja, ribe, uljarice, citrusi, itd..
Kako obnoviti narušeno zdravlje?
Testiranje BICOM aparatom može da pokaže šta narušava Vaše zdravlje da li ste intolerantni na neku od ovih namirnica. Takođe, možemo odrediti i da li je Vaš organizam opterećen teškim metalima i štetnim zračenjima. Uz pomoć najnovijeg BICOM Optima Plus aparata sa kojim radimo u našem centru, oslobodićemo Vas opterećenja iz okruženja, brzo i lako.
Ukoliko BICOM Optima Plus aparat pokaže intoleranciju na kravlje mleko, pšenicu ili gluten, savetuje se izbacivanje istih iz jelovnika.